איטום גגות

בכל חורף גגות הבניינים חשופים לכמויות גדולות של מים שנופלים ומטפטפים ישירות על המשטחים הפתוחים של הגגות. במידה ויש סדקים או שברים, קטנים כגדולים, הם מאפשרים למים להיכנס לתוך המבנה. רטיבות שנוצרת מביאה למצב שבו היא יכולה לגרום לנזקים מאוד חמורים בחלקים הפנימיים של הבניין. על מנת לטפל ולמנוע את נזקי חדירת וחלחול המים, נעשה איטום גגות. פעולה זאת היא מן החשובות והרגישות ביותר במבנה. הפעולה מיושמת בעזרת מספר שיטות וחומרים אוטמים. כאשר איטום מקצועי ואיכותי יעצור את הסכנה הצפויה.

איטום טוב כולל שלושה שלבים מקדימים חשובים שאיכות הביצוע שלהם ישליך על טיב ההגנה שהאיטום יספק, כלומר ככל שההכנה תהיה יותר קפדנית האיטום יהיה יותר מוצלח.

בשלב הראשון צריך לזכור שאת עבודת האיטום עדיף לבצע בקיץ בתקופה היבשה וזאת משתי סיבות עיקריות., האחת היא שמשטחים לאיטום יבשים וכך לא יישארו רטיבות ומים שילכדו בפנים ויזיקו. השנייה היא מחיר – הביקוש הטבעי לאיטום גגות הוא כמובן בחורף, בתקופה הרטובה ולכן העלות היא יותר גבוהה.

בשלב השני יש צורך להחליט עם איזה חומר איטום להשתמש וזה תלוי מאוד האם הגג כבר נאטם בעבר. אם על הגג כבר קיים איטום קודם חשוב לבחור בחומר איטום חדש שיתחבר טוב לקיים אחרת ייווצרו פערים ורווחים והעבודה לא תהיה שלמה ולא תהיה הגנה טובה.

בשלב השלישי למעשה כבר עושים את ההכנה המעשית בשטח והיא הניקיון והפינוי. זאת אומרת משטח האיטום צריך להיות נקי מכל אבק, חול, לכלוך ושאריות איטום ישן הקיים על הגג בנוסף לפינוי של החפצים מהגג כמו דודים, מרזבים, מזגנים וכו.

קבלן איטום גגות טוב יבצע את השלבים הנ"ל כחלק טבעי מהעבודה שלו והשירות המקצועי שלו. ישנם קבלנים שפחות מקפידים או חאפרים שיספקו עבודת איטום גגות שלא תתן את ההגנה הרצויה. עבודה לא טובה לא רק שתגרום לתשלום נוסף לתיקון האיטום אלא גם יכולה להיות בעייתית במידה ותבוצע בתקופה רטובה. חשוב לנסות לקבל המלצות וחוות דעת כמו עם כל בעל מקצוע ולבקש לראות תיק עבודות של הקבלן.


לקבלת הצעת מחיר צרו קשר עם חברת גבהים המתמחה בעבודות איטום גגות מקצועית ואיכותית.

מאמרים נוספים