איטום ושיקום מבנים

03-516-2600

תפריט

להרגיש בטוח באמצעות שיקום מבנים

בעידן בו רוב האנשים מחפשים לחיות במקום בטוח בעל איכות חיים גבוהה, מצטרפים גם אלו המתגוררים במבנה ישן ורוצים לשפר את מגוריהם. לשם כך, הם מגייסים את כל המשאבים הנדרשים בכדי לשמר את המבנה ולהשיבו למצב הקודם. לעיתים, כולל שימור או שיקום זה, הגנה על הקיים באמצעות חיזוק, ייצוב המבנה, שיחזור ולעיתים אף בנייה חדשה. כאמור, קיימות כמה וכמה גישות לשימור או שיקום המבנה בפועל ובו זמנית יש להתחשב בכמה גורמים כדי להוציא את המשימה לפועל. כדי להקל עליכם, הנה כמה דברים שיסייעו לדיירים בבניין שלכם להיות יותר בטוחים בזכות בחירה שקולה ונכונה. 
כפי שהבנתם, שיקום מבנים מעניק לבניין המגורים איכות חיים אחרת ובו זמנית מסייע גם בהשבחת הנכס עצמו. שואלים אלו מבנים עוברים שיקום מהסוג הנ"ל? בעיקר מבנים ישנים מאוד או כאלו המאותתים על סכנה לדיירים או עוברים ושבים שעוברים בסמוך למבנה. בין יתרונות שיקום המבנה, הנה הזדמנות נפלאה לשבח את הנכס, להפוך אותו בטוח יותר ולאפשר לו להשיג מראה חדשני ומעודכן לפי העיצוב העכשווי. 
מהו הליך שיקום נכס/ מבנה? 
בעת הוצאת שיקום בניין לפועל, מתאגדים להם קבלנים, אדריכלים, מהנדסים וכל מביני התחום כדי לפתור את מורכבותו של התהליך. זה קריטי משום שמדובר למעשה בהליך מורכב האמור להתרחש לצד חוקים ותקנות ברורות על פי חוק. בין יתר המטלות של השיקום, יש לקחת בחשבון גם את עניין השיפוץ וחיזוק המבנה בעת הצורך ובו זמנית לבדוק גם את מצב התשתיות הישנות ולהחליפן בהתאם. זה נכון גם לגבי מערכות החשמל הדורשות דקדוק רב ביותר וכן המים לרבות שלב המבנה ועוד. 
זקוקים לשיקום המבנה הישן? דואגים לרווחת הדיירים שלכם ורוצים למנוע סכנות ולזכות באיכות חיים? לפני שאתם בוחרים קבלן שינצח על כל הליך השיקום וודאו מספר דברים כדלקמן: 
• הכירו את העבודה מקרוב לרבות המשימות הנכללות בתוך שיקום המבנה כגון חציבה לחשיפת שלד הברזל, ניקוי עמוק של השלד, שיוף הברזלים, התייחסות לחלודה. 
• קחו בחשבון את הגומחות/ חורים במבנה וודאו כי הם קיבלו את החיזוק המתאים. 
• בסוף ההליך, יש לקחת בחשבון גם את טיוח הקיר בצורה מקצועית, צביעת המבנה כדי להשיג נראות מושלמת, בדיקה נוספת של תשתיות לרבות החלפתן (ביוב/חשמל) ועוד. 
בסופו של דבר, חשוב מאוד לבדוק את נותן השירות, את מוניטין ותעודות כי הוא אכן מוסמך ומיומן לספק לכם את השירות. על כן, ראוי לעבוד עם תכנית עבודה ולהסדיר את הדברים עם דין ודברים ידועים מראש למען הסר ספק. 
מחפשים את השמירה ההיקפית עבור הדיירים שלכם?

בקרו באתר הבית שלנו והשאירו את פרטיכם האישיים, אחד מאתנו ישמח לחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים