איטום ושיקום מבנים

03-516-2600

תפריט

שיקום גגות

איטום גגות מושכל לא יבוצע בדרך הכי פשוטה וגם לא באמצעות החומר הכי יקר, אלא באופן שהכי מותאם לגג המסוים.

מה הן השיטות השונות עבור איטום גגות?

ישנם מספר סוגי איטום נפוצים לגג ביניהם:

  • איטום באמצעות יריעות ביטומניות
  • איטום באמצעות מריחת זפת
  • איטום באמצעים משחתיים לבנים אקריליים או פוליאוריתנים

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות- יבוצע בעזרת הלחמה של היריעות אחת לשנייה עד שיתקבל סוג של שטיח המכסה באופן מלא את הגג. התהליך יכול להיות מבוצע הן על גבי בטון חדש וחשוף והן על גבי גג שבוצע בו קודם זיפות, כרובד נוסף של יריעה חדשה.
העלות תלויה בגודל ובתוואי של הגג ככל שהגג רחב היקף, כך העלות למטר תרד. כמו כן, בגגות חדשים, ללא אלמנטים שמפריעים לעבודה, העלות תהיה נמוכה יותר. דוודים או מזגנים על הגג ייאלצו את בעל המקצוע לבצע יותר חיתוכים וריתוכים של היריעות, מה שיעלה את המחיר.

איטום גגות על ידי זפת – הזפת הכהה אומנם מוגדרת כדרך מיושנת לאיטום גגות, אך היא עדיין שכיחה מאוד. היא מתאימה לגגות שיש עליהם הרבה מזגנים, דוודים, קולטי שמש. עלות של איטום בזפת נמוכה באופן יחסי לעומת עלות של איטום על ידי יריעות ביטומניות אבל האחריות והטיב בהתאם. באיטום באמצעות זפת, יתנו בדרך כלל חמש שנות אחריות, אבל נדרשת אחזקה שנתית כדי שהאחריות תשאר בתוקף וגם כדי להבטיח שהאיטום ישרוד לאורך השנים. ללא סיוד אחת לשנה, בעיקר בארצות חמות כמו בישראל, הזפת תתייבש ותיסדק והסיכון לנזילות מהגג יעלה בהתאם וכמובן האחריות תוסר באופן מיידי.

בחישוב גס ובטווח של 10 שנים יהיה זול משמעותית לבצע יריעות על פני זפת (יש לקחת בחשבון את עלות הסיוד השנתית כשמבצעים זפת) אך העלות הראשונית של ביצוע העבודה באמצעות  יריעות ביטומניות יקר  לעומת זפת.

איטום גגות על ידי חומר איטום שהינו אקרילי – מדובר בחומר גמיש על בסיס אקרילי בצבע לבן, אשר ניתן להתיז או למרוח אותו על גבי הגג. היתרון הגדול בחומר זה הינו העמידות בפני קרני השמש והיכולת שלו לשמור על איכות הצבע הלבן לאורך שנים ובכך לגרום לחימום מופחת של הגג ולכן ישתמשו בחומר זה בעיקר כדי להלבין גגות ולשמור על שכבות האיטום הביטומניות, הלבנת תפרים ביריעות, איטום גגות קלים ועוד. בנוסף יש לתת דגש על ביצוע עבודת ההכנה באיטום במשה אקרילית, הכנת הגג צריכה להיות קפדנית ביותר כיוון שהחומרים האקריליים נורא רגישים ללכלוך וההדבקות לגג בעל תשתית מלוכלכת תהיה לקויה בנוסף חומרים אלא לרוב לא מגיבים בצורה טובה למים עומדים ובתווך הארוך יגרמו לחומר להתקלף מהגג. פחות מומלץ להשתמש בחומר זה כחומר איטום ראשוני ועיקרי. ישנם מספר חברות בשוק אשר מייצרות חומרים אלה לרוב באותה איכות.

איטום גגות באמצעות חומרים פוליאוריתנים – רבים נוטים לחשוב כי איטום באמצעות חומר זה הינה זולה מיתר השיטות המקובלות היות ומדובר בעבודת מריחה בלבד אך זו טעות נפוצה. אומנם מדובר בחומר מאוד איכותי ועמיד גם למים עומדים אך כמו אחיו האקרילי הוא מאוד רגיש לעבודת ההכנה. הכנת התשתית צריכה להיות קפדנית מאוד גם בנקיון ההיקפי גם בסגירת הסדקים המצויים בגג ובעובי המיושם. בנוסף יש צורך בשריון ארג בין השכבות ובכך להבטיח מוצר איכותי חזק ואמיד. כל אלו מעלים באופן ניכר את עלות העבודה ולכן מומלץ להשתמש בחומר זה רק כשאין ברירה אחרת למשל בגגות תעשייתיים אשר הגג מכיל המון מנועים ומערכות אשר לא ניתנות להרמה.

השירותים שלנו